Jaki sport uprawiać, kiedy masz mało czasu wolnego?

Jaki sport uprawiać, kiedy masz mało czasu wolnego

Szacuje się, że nawet 48 procent polaków nie uprawia żadnego sportu. Oznacza to, że aktywność fizyczna prawie połowy naszych rodaków sprowadza się wyłącznie do poruszania i dzielenia swojego życia między pracę, a dom. Tymczasem brak ruchu, to nie tylko powstające problemy ze zdrowiem, kondycją i ogólnym samopoczuciem organizmu, ale też poważny problem dla naszego niedotlenionego mózgu.

Ćwiczenia dla zapracowanych

W większość przypadku nasz brak aktywności tłumaczymy sobie sami tym, że jesteśmy przepracowani. Pracujemy za długo i w większości przypadków praca oznacza tutaj nieustanne przesiadywanie przy komputerze. Efektem tego są bóle stawów, niedotlenienie, nadciśnienie i problemy z kręgosłupem. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów są ćwiczenia dla zapracowanych. Wystarczy bowiem poświęcić kilkanaście minut dziennie na ćwiczenia, żeby nasz mózg i całe ciało funkcjonowało prawidłowo. W niektórych przypadkach może być to nawet 4 minutowy trening, do którego nie są wymagane żadne narzędzia specjalistyczne urządzenia, a tym bardziej nie musimy specjalnie rezerwować czasu na przeprowadzenie ćwiczeń.

Joga i wysiłek

Przyjemne warto łączyć z pożytecznym i pewnie już zastanawiasz się ile minut dziennie ćwiczyć. Żeby schudnąć i jednocześnie wspomóc swój organizm, powinniśmy ćwiczyć przynajmniej kilka do kilkunastu minut dziennie. Intensywne ćwiczenia, które pomagają nam się rozciągnąć i wzmocnić stawy, winna kończyć swoista joga dla zapracowanych. Pozwoli nam się to wyciszyć i jednocześnie zbudować niezbędny pomost między umysłem a ciałem. Same ćwiczenia fizyczne wcale nie muszą być przesadnie skomplikowane. Możemy zacząć na przykład od minuty intensywnych pajacyków. Kolejnym elementem będzie bieg z wysoko uniesionymi nogami. Ten także powinien trwać minutę. Intensywne wypady w przód, po dziesięć na każdą nogę zapewnią nam odpowiednie rozciągnięcie i wzmocnią stawy. Ostatecznie możemy wykonać kilka intensywnych skłonów, które sprawia, że krew będzie szybciej i lepiej krążyć po organizmie.

Jaki sport uprawiać, kiedy masz mało czasu wolnego?
Oceń ten wpis