Jak używać maseczek odnawiających skórę twarzy?

Jak używać maseczek odnawiających skórę twarzy

W sklepach z kosmetykami można znaleźć ogromną liczbę maseczek do twarzy. Mają one różne działania, mogą działać na wszelkie problemy skórne, jak zmarszczki, zanieczyszczenia, niedoskonałości czy po prostu potrzeba odżywienia. Zwłaszcza maseczki odnawiające skórę twarzy są pożądane i cieszą się dużą popularnością, gdyż na ich stosowaniu każdy może wiele zyskać. Jak ich używać?

 

Różne typy maseczek

 

Producenci kosmetyków mocno dbają o odbiorców swych produktów, ich wygodę i oszczędność czasu, toteż tradycyjne maseczki, które trzeba żmudnie nakładać na skórę, dbając, by dotrzeć do każdego miejsca, a jednocześnie omijać oczy czy usta, a potem uciążliwie zmywać, są coraz rzadziej spotykane. Dużo częściej znaleźć można maseczki typu peel off, które zasychają na skórze, tworząc warstewkę, którą zdejmuje się z twarzy jednym lub kilkoma pociągnięciami. Stwarza to jednak problem w przypadku posiadania drobnych włosków na twarzy – często nawet nie wie się o ich istnieniu i dowiaduje się o tym dopiero przy zrywaniu takiej maski. Taką formę jednak zwykle mają maseczki oczyszczające.

Alternatywą dla kupnych masek są domowe maseczki do twarzy, które także mogą bardzo dobrze działać i być bogate w składniki odżywcze. Nie da się jednak ukryć, że ich sporządzanie i stosowanie jest dość uciążliwe. Trzeba bowiem mieszać składniki w miseczce, co wymaga posiadania odpowiednich akcesoriów, potem nakładać maseczkę na twarz, najlepiej specjalną łopatką lub pędzlem, a potem zmyć maskę, co nie zawsze jest łatwe. Dużo wygodniejsze są więc sklepowe maseczki, których nie trzeba zmywać, a ich resztki wklepuje się w skórę.

 

Innowacja – maseczki w płachcie

 

Doskonałą alternatywą dla wszystkich tych produktów są bardzo popularne od jakiegoś czasu maseczki w płachcie. Moda na nie przywędrowała z Azji, początkowo taką formą zachwycały jedynie koreańskie maseczki do twarzy, teraz jednak taką formę można też znaleźć w przypadku produktów rodzimych firm. Takie maski są szczególnie wygodne w użyciu. Wystarczy nasączoną dobroczynnymi składnikami bawełnianą płachtę wyjąć z opakowania, nałożyć na twarz, a po upływie wyznaczonego czasu, zdjąć i wyrzucić, wklepując w twarz resztę odżywczych substancji. Niczego nie trzeba mieszać ani zmywać, nie pojawia się też konieczność używania i potem mycia akcesoriów. Takie maski świetnie sprawdzają się więc zawsze wtedy, gdy pożądana jest oszczędność czasu i są bardzo wygodne na przykład w podróży. Ich zaletą jest też skuteczne działanie, które zawdzięczać należy między innymi temu, że bawełniana płachta świetnie przylega do twarzy.

Jak używać maseczek odnawiających skórę twarzy?
Oceń ten wpis