Jak wybrać szampon do włosów?

Jak wybrać szampon do włosów

Szampon do włosów to podstawowy element systematycznej higieny i kluczowy produkt w pielęgnacji włosów. Potrzebuje go każdy, bez względu na to, jakie ma włosy i czy o nie dbać. Nie warto jednak traktować tego produktu po macoszemu – jego znaczenie może być większe niż często się wydaje.

 

Szampon odgrywa ważną rolę

 

Najważniejszym zadaniem szamponu jest dokładne oczyszczanie włosów – z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i resztek kosmetyków. Chyba jednak nikt nie ma wątpliwości co do tego, że od współczesnych szamponów wymaga się o wiele więcej. Warto więc wybrać dla siebie taki szampon, który będzie dopasowany do potrzeb włosów i skóry głowy. Wybór takiego produktu może oddać wielkie zasługi, tak samo jak stosowanie nieodpowiedniego szamponu może znacznie zaszkodzić włosom i skórze głowy. Błędne jest więc stwierdzenie, że skoro szampon pozostaje na głowie tylko przez chwilę, nie ma znaczenia, jakiego używa się produktu.

 

Szampon dostosowany do potrzeb

 

By mycie włosów było jednocześnie sposobem na ich odżywienie, trzeba wybrać szampon dostosowany do swoich potrzeb. W sklepach znaleźć można ogromny wybór takich produktów, dedykowanych dla włosów z wszelkimi problemami i zwykle radzą sobie one z nimi bardzo skutecznie. Kiedy na przykład włosy są skłonne do plątania się i rozczesywanie ich po myciu skutkuje wyrywaniem oraz łamaniem, warto wybrać szampon ze składnikami nawilżającymi lub 2w1, z odżywką. Jeszcze silniejsze działanie oferuje szampon do włosów zniszczonych. Takich kosmetyków znaleźć można na rynku wiele, gdyż zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Takie produkty często mają silnie nawilżające składniki, jak miód i mleko, mleczko pszczele czy olejki. Warto więc pozostawić szampon na chwilę na włosach, by mógł na nie odpowiednio podziałać. Bardzo dobrze spisują się też szampony przeciwłupieżowe, które redukują oznaki łupieżu i odświeżają skórę głowy, czy dodające objętości, które zawierają ujemnie i dodatnio naładowane cząsteczki, powodujące wzajemne odpychanie się włosów.

Każda kobieta powinna też mieć w swej łazience specjalny szampon oczyszczający do włosów. Produkt taki, działając silnie oczyszczająco, nie tylko usuwa zwykłe zanieczyszczenia, ale też resztki kosmetyków, silikony i inne substancje, z usuwaniem których nie radzą sobie zwykłe szampony. Takie oczyszczanie jest bardzo potrzebne raz na jakiś czas, a że szampon działa można poznać po charakterystycznym „skrzypieniu” włosów podczas spłukiwania. Oznacza to, że włosy są doskonale oczyszczone i dzięki temu będą lepiej chłonąć składniki z odżywek i masek.

Jak wybrać szampon do włosów?
Oceń ten wpis