Jak wybrać tusz do rzęs?

Jak wybrać tusz do rzęs

Większość kobiet ma duże wymagania co do tuszu do rzęs. Jest to spowodowane kiepskim wyglądem naturalnych rzęs, które potrzebują dodania im gęstości, długości, pogłębienia koloru i wielu innych efektów. Na szczęście na rynku znaleźć można tusze, które dają wiele efektów jednocześnie. Kluczowe jest więc tylko, by dobrze dobrać je do potrzeb swych rzęs.

 

Efekt naturalny czy teatralny?

 

Pewnie każda pani chce zachwycać wachlarzami rzęs, które rzucają cień na policzki i pozwalają oszałamiać wyglądem. Warto jednak pamiętać, że tak efekt wygląda dobrze tylko wieczorem, szczególnie że osiągnięcie go często wiąże się z koniecznością nałożenia grubych warstw tuszu, co może skutkować ich sklejeniem i obciążeniem. Na co dzień, na przykład do pracy, dobrze jest więc malować rzęsy tuszem, który wydłuży je i pogrubi, ale będzie to dość naturalny efekt. Jeśli zaś rzęsy są z natury dość długie i gęste, przyda się tusz, który jedynie nada im czarny kolor. Kiedy rzęsy są proste, warto też je podkręcić i nie trzeba używać w tym celu zalotki, co może je osłabiać. Lepiej będzie sięgnąć po tusz podkręcający – można go rozpoznać po charakterystycznej zagiętej szczoteczce.

Gdy zaś chce się teatralnego, dramatycznego efektu, trzeba wybrać mocno pogrubiający tusz do rzęs, który jednocześnie mocno wydłuży rzęsy i nada im kruczoczarny kolor. Jeśli dobrze wybierze się taki produkt, mający w nazwie słowo kojarzące się z takim właśnie efektem, jak fals lash effect, dramatic look czy podobne, można będzie osiągnąć zniewalający efekt już po jednej-dwóch warstwach, a więc uda się uniknąć nieestetycznego efektu sklejonych rzęs.

 

Tusze do zadań specjalnych

 

W drogeriach znaleźć można też tusze, które oferują specjalne właściwości. Kobiety o wrażliwych oczach czy noszące szkła kontaktowe mogą wybrać dla siebie naturalny tusz do rzęs lub produkt hipoalergiczny, który nie będzie powodował swędzenia, pieczenia powiek czy łzawienia. Takie tusze jednak zwykle dają dość naturalny efekt. Kiedy chce się wyrazistego spojrzenia, można sięgnąć po nowoczesne tusze mające ciekawe formy. Mocno pogrubiająco działają na przykład tusze, które składają się z bazy i tuszu. Najpierw nakłada się bazę, która wydłuża i pogrubia rzęsy, a potem pokrywa ją tuszem. Mocno zaś wydłużają tusze, które posiadają krótkie włoski, przyklejające się do naturalnych rzęs.

Ponadto dobry wybór stanowią kolorowe tusze. U blondynek na przykład niejednokrotnie lepiej może wyglądać tusz brązowy niż czarny, zaś na imprezę ciekawy efekt zapewni tusz w kolorze fioletu czy granatu.

Jak wybrać tusz do rzęs?
Oceń ten wpis